Zaloguj się · Zarejestruj się

Nowa Polska Sobotnia Szkoła w Leicester

Nowa Polska Sobotnia Szkoła w Leicester

Projekt założenia drugiej Polskiej Szkoły Sobotniej zrodził się z potrzeby pomocy młodym Polakom mieszkającym i zakładającym rodziny w Leicester.

Większość z nich chce, aby ich dzieci, chociaż urodzone już w UK, posługiwały się językiem polskim tak jak angielskim. Niestety istniejąca szkoła sobotnia ma ograniczone możliwości lokalowe i znajduje się na obrzeżach miasta co w znaczy sposób utrudnia dojazd do niej. Dlatego nasza placówka edukacyjna mieści się w centrum polskiej dzielnicy w Leicester – Braustone. Mamy nadzieję, że lokalizacja blisko polskiej społeczności zwiększy jej dostępność do kultury i języka polskiego.

Zajęcia w nowej Polskej Sobotniej Szkole  odbywają się w Fullhurst Community College przy Imperial Avenue w Leicester.

 

Kilka słów od Pani Izabeli Stachnik, Dyrektor d/s Administarcji:

Głównym celem nowej szkoły jest nauka języka polskiego i przekazywanie dzieciom podstaw wiedzy z historii, geografii i kultury Polski. Poza nauka języka polskiego oferujemy również zajęcia świetlicowe, korepetycje grupowe i indywidualne, gimnastyka korekcyjna czy zajęcia artystyczne. Dzieci mogą spędzać czas w naszej placówce w środy od 17.00 do 19.00 i w soboty od 10.00 do 17.00. Przygotowujemy naszych uczniów do egzaminu GCES i A Level z języka polskiego w angielskim systemie edukacyjnym. Język polski jest uznany jako jeden z trudniejszych języków obcych w UK i jest wysoko punktowany na egzaminach. Podwyższa to lokatę ucznia i często pomaga dostać się do wybranej szkoły. Dzieci polskiego pochodzenia maja naturalne predyspozycje do nauki języka polskiego, co przy całej złożoności jego gramatyki jest dużo łatwiejsze niż dla dzieci bez polskich korzeni. Uważamy, ze warto zainwestować w dziecko i wykorzystując tę naturalną zdolność zadbać o to by posługiwało się dobrze tym językiem.

Prowadzimy również zajęcia dla dorosłych, takie jak: kursy ESOL metodą Callana, która uczy przede wszystkim konwersacji i przełamuje bariery komunikacji.  Oferujemy również zajęcia aerobiku, czy tez zajęcia z innych dziedzin życia w zależności od potrzeb społeczności.

Zatrudniamy wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która w profesjonalny sposób prowadzi wszystkie zajęcia.  Prowadzimy też bibliotekę literatury polskiej dla dzieci i dorosłych, zwiększającą dostęp do książek, których nie kupi się w lokalnej księgarni. Planujemy rozwijać naszą placówkę w centrum kreatywnego rozwoju dzieci i dorosłych. Chcemy aby nasza placówka stala się kulturalnym ośrodkiem dla polskiej społeczności, w którym można fajnie spędzić czas, rozwijać swoje talenty czy tez spotkać ciekawych ludzi.

 

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie www.eduowls.com.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowanym aby dodać komentarz.