Zaloguj się · Zarejestruj się

Londyński teatr “Włóczykij” w Leicester

Londyński teatr “Włóczykij” w Leicester

“Polska Szkoła Sobotnia Edu Owls zaprasza serdecznie na występ londyńskiego Teatru “Włóczykij”, który dnia 27 lutego br. o godz. 11.00 wystawi przedstawienie pt. “Przygody Jeża z miasta Zgierza”. 

Występ odbędzie się w siedzibie szkoły tj. Fullhurst Community College przy Imperial Avenue LE3 1AH w Leicester.

“Przygody Jeża z miasta Zgierza” jest to 40 minutowe przedstawienie dla dzieci 3+ oparte na bajce Wandy Chotomskiej Przygody jeża spod miasta Zgierza. To przepiękna i wzruszająca opowieść o tym, jak trudno jest żyć bez rodziny oraz bliskich krewnych i dlaczego dziadkowie, babcie, ciocie, wujkowie i kuzynostwo są tak ważni w życiu małego człowieka. Głównym bohaterem bajki jest mały jeż, który bardzo tęskni za swoją rodzina i dlatego postanawia wyruszyć na poszukiwanie krewnych. Po drodze napotykają go przeróżne niespodzianki i przeszkody ale po pokonaniu trudności znajduje liczną rodzinę i jest najszczęśliwszym jeżem na świecie.

Teatr „Włóczykij” jest polskim teatrem obwoźnym dla dzieci. Powstał z marzeń i potrzeby tworzenia dla maluchów i dzieci mieszkających na emigracji.

Został założony w styczniu 2011 roku w Londynie przez Ewę Zielińską – aktorkę, reżysera i animatora kultury.

Głównym celem Teatru „Włóczykij” jest umożliwianie dzieciom regularnego kontaktu z żywym językiem polskim w formie zabawy oraz dostarczanie niezapomnianych wrażeń, które pobudzają wyobraźnię i tym samym wzbogacają język.

„Włóczykij” proponuje dzieciom teatr oparty na ciekawym i bogatym słownictwie przeplatanym muzyką, śpiewem i tańcem oraz dźwiękami przyrody i pięknymi kolorami. Tak jak w teatrze, nie brakuje tu śmiechu i zabawnych sytuacji a czasami też łez i refleksji.

Spektakl jest realizowany przez Teatr „Włóczykij”, scenografa Ewę Woźniak oraz muzyka Tomasza Tereszaka ze Stowarzyszenia De-Novo z Podkarpacia.

Bilety w cenie £7.00 można zamawiać e-mailem: eduowls@gmail.com lub telefonicznie 07516340933

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowanym aby dodać komentarz.