Zaloguj się · Zarejestruj się

Karta stałego rezydenta i obywatelstwo

Karta stałego rezydenta i obywatelstwo

Prawo do stałego pobytu oraz do obywatelstwa brytyjskiego to jedne z najczęściej omawianych obecnie tematów wśród Polonii brytyjskiej.

Polacy stanowią największą grupę społeczną (poza Brytyjczykami), na którą Brexit będzie miał bezpośredni wpływ. Nigdy nie było tak pilnej potrzeby, aby aplikować o rezydenturę. Taki dokument będzie nam gwarantował dostęp do rynku pracy, NHS oraz umożliwi swobodne podróżowanie po Brexit. Koszty aplikacji są znikome (£65), a ten dokument daje nam konkretne zabezpieczenie naszych praw.

Spotkanie ma na celu rozpowszechnienie wiedzy na temat procesu aplikacji o rezydenturę oraz o obywatelstwo, a także zdementowanie wielu błędnych przekonań na temat gwarantowanej natury praw obywateli Unii Europejskiej w Wielkiej Brytanii po Brexit.

Wydarzenia odbędą się w czterech miastach Birmingham (30.03.2017), Londynie (06.04.2017), Leicester (07.04.2017) oraz Manchesterze (TBC).

Bilety na wydarzenie w Leicester: £14.99 https://goo.gl/ohVyLQ
Bilety na wydarzenie w Birmingham: £14.99 https://goo.gl/nbQPe8
Bilety na wydarzenie w Londynie: £14.99 https://goo.gl/RzYj8J

United Poles

United Poles to organizacja non-profit, której celem jest jednoczenie Polaków w Wielkiej Brytanii, pomaganie im w wyrażaniu ich opinii i obaw oraz wpływaniu na decydentów w tym kraju. Organizacja reprezentuje Polaków poprzez organizowanie debat, uczestniczenie w wywiadach telewizyjnych i radiowych oraz porady prawne na zasadach pro bono dla najbardziej potrzebujących członków naszej społeczności.

 

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z organizacją na email: info@unitedpoles.org z dopiskiem ‘Permanent Residence and Citizenship Know Your Rights’ w temacie maila.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowanym aby dodać komentarz.